Čtrnáctý ročník brokového víceboje družstev na střelnici Zahrádecký les v Dačicích

V sobotu 5. května 2018 se na střelnici Zahrádecký les v Dačicích sešli milovníci brokové střelby v mysliveckých disciplínách. Střelecký klub v Dačicích pořádá každoročně první víkend v květnu brokový víceboj družstev. Do soutěže se přihlásilo 11 tříčlenných týmů.

Víceboj družstev 2018

Víceboj družstev 2018

Závod byl vypsán na 60 terčů pro každého střelce, celkem 180 terčů pro družstvo. Střílelo se ve třech disciplínách:  Lovecké baterii 20 terčů, Loveckém kole 20 terčů a Zajíci s terči 20 terčů (8+12). Závod probíhal v teplém počasí, ve velmi přátelské a pohodové atmosféře. Myslivci, kterých je ze všech závodníků většina, si závod a zápolení v loveckých disciplínách vysloveně užívali. Letos nedošlo k žádné shodě dosažených bodů, tak se družstva nemusela rozstřelovat a seřadila se bez problémů do výsledkové listiny.

Dačický víceboj vyhrálo již potřetí za sebou družstvo ABC Kovopit z Bystřice nad Pernštejnem ve složení Bělík Michal, Vrbas Josef a Vala Jiří s dosaženým výsledkem 147 bodů a zaostalo tak za svým i celkovým rekordem soutěže o 5 bodů. Druhé místo obsadilo družstvo SK Dačice I. složené ze střelců Tomíšek Vladimír z Valtínova, Šváb Aleš z Dačic a Tvrdík Miloslav z Polné s celkovým počtem 139 zásahů. Na třetím místě skončilo družstvo Moraváci z Brna venkov se střelci Foral A., Studený Z. a Hrbek V. se 131 zasaženými terči.

Všem zúčastněným družstvům děkujeme za věrnost dačické střelnici a již teď se těšíme na první soutěž v novém střeleckém kalendáři 2019 – Novoroční pohár (25 AT;20 LK), který pořádá Střelecký klub Dačice na střelnici Zahrádecký les. Hlavní cenou soutěže je půlka prasete.

Všem příznivcům sportovní střelby a myslivosti, přeji úspěšnou střeleckou i loveckou sezonu 2018.

 

Bohuslav Ferdan

ředitel závodu

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..