21. ročník Novoročního poháru

Dvacátý první ročník Novoročního poháru 4. 1. 2020

Tak jako již 21 let, tak i letos zahajoval Novoroční pohár na střelnici Zahrádecký les v Dačicích novou střeleckou sezonu v ČR. Počasí tento rok jako poslední dobou již několik let nebylo typicky zimní se sněhovou pokrývkou. Místy lehce poprchalo, ale přes celý závod vydrželo počasí bez větších výkyvů. Technika nás nezklamala a tak závod probíhal v klidné, ještě vánoční atmosféře. Pro střelce i diváky, tak jak u nás bývá zvykem, bylo připraveno bohaté občerstvení.  Hlavním lákadlem je již dlouhá léta uzený česnekový bok. Je v takové oblibě, že mi někteří střelci řekli, že se na něj těší celý rok.

Nejlepší střelci NP 2020

Do závodu se přihlásilo 27 střelců z celé ČR. Mezi nimi jsou pravidelní účastníci pan Sobotka od Ždáru nad Sázavou a pan Jelínek z Modřic. Jezdí k nám řadu let a to i přesto, že do Dačic mají poměrně dlouhou cestu.

Dlouhá baterie a ceny

Soutěž byla vypsána na 45 terčů. 25 na automatickém trapu a 20 na loveckém kole. Po velmi vyrovnaném závodě a dobrém výkonu zvítězil s 41 zásahy ze 45 možných Antonín Pacal ze Stránecké Zhoře a odměnou mu byla půlka jatečního prasete. Na druhém místě skončil se 39 zásahy Jiří Křenek z Lovčovic. Třetí místo obsadil s 38 zásahy Roman Jelínek z Modřic.                            

Děkujeme střelcům i divákům za věrnost dačické střelnici.

Zahájení

Zveme všechny 2. května 2020 na Dačický víceboj tříčlenných družstev, který je vypsán na 60 terčů pro každého střelce (20 LB; 20 LK; 20 Z+T). Ceny, tak jako každý závod, budou připraveny pro všechny zúčastněné střelce.

Trubačka na záhájení

Poděkování patří také všem sponzorům, bez kterých bychom tento závod nemohli uspořádat.

Přeji všem pevné zdraví a úspěšný střelecký rok 2020. 

Bohuslav Ferdan,
Ředitel závodu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..